Feedy RSS:Wpisy

Jesteś Nowa/Nowy?

Nie wiesz od czego zacząć?

> Wszystko w Niezbędniku <

Nasz Patron - św. Józef

> Więcej tutaj <

Archiwum

Funkcjonowanie DABS w maju i czerwcu

Kochani,

 

poniedziałkowe (i wszystkie inne) spotkania DABS w dalszym ciągu nie odbywają się. Rozwijamy natomiast propozycję spotkań on-line.

 

Przedstawiamy plany spotkań online na maj i czerwiec:

1 poniedziałek miesiąca – Nieszpory oraz konferencja,

2 poniedziałek miesiąca – Nieszpory oraz Lectio Divina,

3 poniedziałek miesiąca – Nieszpory oraz spotkanie grupy formacyjnej,

4 poniedziałek miesiąca – Nieszpory oraz spotkanie prowadzone przez grupki.

Startujemy zawsze o godz. 19:00. Link do wideokonferencji będzie podawany każdorazowo w newsletterze i na forum.

Z modlitwą,

Renia i Michał

Życzenia świąteczne

Kochani,

W związku z minioną liturgią Wielkiego Czwartku, w sposób szczególny pamiętamy o naszych Duszpasterzach.

Ojcze Radosławie, Ojcze Emilu!

Dziękujemy Wam za Waszą posługę, sprawowane Sakramenty, obecność i modlitwę. Życzymy, aby Jezus – Najwyższy Kapłan błogosławił Waszej apostolskiej pracy, uświęcał, umacniał oraz był źródłem radości i spełnienia. Zapewniamy o naszej modlitwie.

A Wam wszystkim życzymy, aby czas, w którym obchodzimy pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana był czasem wyjątkowym i świętym. Niech Chrystus otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością i wszelkim dobrem. Niech Jezus ożywia naszą wiarę, rozświetla wszelkie ciemności, błogosławi nam i naszym rodzinom.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!

Z modlitwą

Renia i Michał

Kochani!

Bardzo ważna informacja z klasztoru:

„Warszawa-Służew, 13 marca 2020 r.

Drodzy Bracia i Siostry!

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, podjęliśmy decyzję o zawieszaniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele od soboty 14 marca. Decyzja ta obowiązuje w niedzielę i dni powszednie do odwołania. Z naszej strony nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów bezpiecznego zgromadzenia do 50 osób. Bardzo prosimy o przyjęcie tej decyzji w zaufaniu.

Wszystkie intencje mszalne odprawimy w kaplicy wewnętrznej.

Zdecydowanie prosimy Was o skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił ks. kardynał Kazimierza Nycza na trzy kolejne niedziele (15, 22 i 29 marca), i o pozostanie w niedzielę i w dni powszednie w domach. Z treścią decyzji Księdza Kardynała można zapoznać się na stronach Archidiecezji Warszawskiej….(nowy komunikat)

Skorzystajmy w tym czasie z możliwości duchowej łączności. Pomoże nam w tym udział we Mszy świętej za pośrednictwem transmisji w mediach (telewizja, radio, internet – lista transmisji dostępna jest na naszej stronie), prywatne odprawienie lectio divina na podstawie czytań mszalnych z tego dnia oraz przyjęcie Chrystusa w Komunii Pragnienia. Więcej informacji o Komunii duchowej można znaleźć tutaj:

https://deon.pl/kosciol/ks-grzegorz-strzelczyk-tlumaczy-na-czym-polega-przyjecie-komunii-duchowej,789609

O możliwości spowiedzi poinformujemy w najbliższym czasie.

Odwołujemy tegoroczne rekolekcje akademickie (15-18 marca) i parafialne (22-25 marca).

Nie będziemy sprawowali innych nabożeństw (Nieszpory, modlitwa różańcowa, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale).

Co najmniej do 29 marca rezygnujemy ze wszystkich spotkań grup duszpasterskich, wykładów oraz prób scholi.

Zawieszamy pracę kancelarii. W sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się drogą telefoniczną przez furtę lub mejlową: [email protected]

Zachęcamy wszystkich do duchowej jedności w modlitwie przez wspólne odmawianie razem z nami Litanii Dominikańskiej codziennie o godzinie 21.15. Tekst tej modlitwy można znaleźć klikając w ten link: https://swieccy.dominikanie.pl/2014/09/08/litania-dominikanska/

Zachęcamy także do codziennej modlitwy różańcowej w domu.

O ewentualnych kolejnych decyzjach będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na profilu na facebooku.

W tych dniach bądźmy solidarni w modlitwie, wzajemnej trosce szczególnie o osoby chore i samotne oraz w sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń władz i służb medycznych, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Z modlitwą bracia dominikanie ze Służewa”

—————————————————————————

Z naszej strony informujemy o zawieszeniu wszelkich spotkań DABS, co najmniej do 29 marca. Nie odbędą się też nasze rekolekcje wielkopostne.

O dalszych decyzjach i możliwości wznowienia spotkań będziemy Was informować na bieżąco – w newsletterach (niekoniecznie wysyłanych w czwartki), na forum i stronie internetowej.

Z modlitwą,

Renia i Michał