Feedy RSS:Wpisy

Jesteś Nowa/Nowy?

Nie wiesz od czego zacząć?

> Wszystko w Niezbędniku <

Nasz Patron - św. Józef

> Więcej tutaj <

Archiwum

Po spotkaniu 28 września 2009 r.

Na ostatnim spotkaniu (28 września) – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – debatowaliśmy nad kształtem naszej ramówki na bieżący rok (2009/2010). Dyskusja była bardzo owocna. Podjęliśmy decyzję, by nieco zmienić zeszłoroczną ramówkę, aczkolwiek nie są to zmiany o charakterze rewolucyjnym, tylko ewolucyjnym.
A zatem, oto kształt ramówki na bieżący rok (cyfry oznaczają kolejne poniedziałki miesiąca, a więc “1.” to pierwszy poniedziałek miesiąca itd.):

1. “Między herezją a ortodoksją” – spotkanie dyskusyjne. Postanowiliśmy, że nieco rozszerzymy tematykę spotkań, tzn. nie będą to, jak do tej pory, tylko tematy ściśle “dogmatyczne”, ale będziemy także podejmować różne tematy związane z wiarą, rolą chrześcijanina w świecie itp. (podejmując np. jakieś kontrowersyjne tematy aktualnie obecne w mediach, a związane z wiarą chrześcijańską). Temat na dany miesiąc będziemy ustalali w miesiącu poprzednim. Na te spotkania będę też starał się zapraszać gości kompetentnych w danej dziedzinie – dominikanów i nie tylko.

2. Spotkanie biblijne. 2009/2010: “Czytamy Stary Testament”. Po zeszłorocznym cyklu o św. Pawle, tym razem będziemy zgłębiać tajemnice Starego Testamentu. Będą to spotkania o charakterze “seminaryjnym”, tzn. będziemy pracować na tekstach Biblii i komentarzy do niej oraz dyskutować. Oczywiście, nie obędzie się bez wprowadzenia w temat na początku, które będzie należało do mnie (lub może czasem jakiegoś gościa?).
Po spotkaniu – o 21.00 – Msza Święta.

3. PDF, czyli Poniedziałkowe Dyskusje Filmowe. Tak jak do tej pory, czyli dyskusja w oparciu o jakiś wartościowy i interesujący film. Ustaliliśmy jednak, że może czasem w ramach tego spotkania udamy się razem do kina. Będzie to, oczywiście, możliwe pod warunkiem, że danego dnia o dogodnej dla nas porze i w dogodnym miejscu będzie wyświetlany film wart naszej uwagi.

4. Spotkanie modlitewne. Jedną z opcji pozostaje to, co było do tej pory, czyli “dzielenie Słowem” i adoracja Najświętszego Sakramentu. Ustaliliśmy jednak, że nie będzie to jedyny wariant. Padła m.in. propozycja wspólnego różańca. Zawsze byłaby adoracja, a jedynie “dzielenie” będziemy zastępować innymi formami modlitwy. W trakcie tego spotkania będziemy w sposób szczególny “obmadlać” intencje wcześniej nam powierzone, które będziemy zbierać przez cały miesiąc (Forma tego zbierania jest jeszcze do ustalenia, tzn., czy będzie to jakaś jedna wyznaczona osoba, czy np. skrzynka na stronie).
Po spotkaniu – o 21.00 – Msza Święta.

5. Spotkanie integracyjne. Jak dotąd, czyli wspólne wyjście tak, by można było miło spędzić czas i pogadać.

Jak można zauważyć, w nowej ramówce Msza Św. jest dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty poniedziałek. W te dni będziemy pilnowali, by spotkanie skończyło się przed 21.00, aby Msza Św. mogła rozpocząć się punktualnie o tej godzinie. W pozostałe poniedziałki będzie można dać się porwać wirowi dyskusji. Ponadto zamieniliśmy miejscami spotkanie filmowe i biblijne.

Ustaliliśmy ponadto temat najbliższego (5 października) spotkania dyskusyjnego z cyklu “Między herezją a ortodoksją”: O świętowaniu niedzieli.