Feedy RSS:Wpisy

Jesteś Nowa/Nowy?

Nie wiesz od czego zacząć?

> Wszystko w Niezbędniku <

Nasz Patron - św. Józef

> Więcej tutaj <

Archiwum

Informacyjno – świątecznie

W imieniu całego duszpasterstwa z okazji Świąt Zmartwychwstania Jezusa życzymy Tobie doświadczenia miłości płynącej  od Chrystusa i drugiego człowieka.  Wydarzenia Męki Pańskiej pokazują Jego ogromną i bezinteresowną miłość do człowieka. Ale nie zapominajmy, że Ta miłość to nie tylko ból i cierpienie ale przede wszystkim radość Zmartwychwstania.  Niech czas świąt będzie pokrzepieniem i przypomnieniem, że po cierpieniu i upadku jest zawsze czas na radość. Radość, która nie zamyka się w sobie ale jest tak wielka że potrafi dzielić się z innymi obok. Właśnie takiej radości i miłości życzymy.

Spotkanie 9-05-2011 “Patriotyzm”

Z racji Świąt i długiego weekendu majowego najbliższe spotkanie odbędzie się 9-05-2011.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby spotkać się w nieoficjalnym gronie 🙂 korzystajac z propozycji na liście dyskusyjnej lub wyjść z własną :). Dla tych, którzy jeszcze nie są zapisani: http://www.absolwenci.sluzew.dominikanie.pl/new/?page_id=164.

A co będzie 9 maja?

Spróbujemy porozmawiać o patriotyzmie. Czy patriotyzm to tylko miłość do własnego kraju? Zatem czy mój kraj to tylko ludzie mówiący tym samym językiem i żyjący w określonym miejscu na ziemi? Czy jest to tylko zbiór tradycji i obyczajów, których za wszelką cenę nie możemy zmienić? Czy jednak coś szerszego? A może patriotyzm to miłość drugiego człowieka wraz z jego odmiennością? A jeśli tak, to może każdy jest patriotą kto walczy o miłość niezależnie od tego, jakiej jest narodowości? Czy nie ma to coś wspólnego z nauką Jezusa?

Zapraszamy do dyskusji 9-05-2011 🙂